MENU

Szybkie linki

Zawierzenia Liturgia Godzin Czytania na dziś Biblia Tysiąclecia Biblia Audio Kaplica Cudownego Obrazu Jasna Góra

Aktualności

Podsumowanie rekolekcji Niespokojnych Nadzieją

Czerwiec 18, 2018

Kochani za nami pierwsze ogólnopolskie rekolekcje dla osób stanu wolnego poszukujących męża / żony 

Dziękujemy grupie Niespokojnych Nadzieją działającej w ramach naszego Bractwa, że podjęła się organizacji takiego spotkania  dla wszystkich poszukujących męża lub żony. A było kilkaset takich osób 💙 co jest potwierdzeniem ze warto było podjąć trud organizacyjny.  Dziękujemy ks. Piotrowi Pawlukiewicz za cenne konferencje które podkreślały znaczenie i wartość sakramentu małżeństwa.

Ksiadz Piotr stwierdził, że Jasna Góra, dom Matki Bożej, to miejsce najlepsze z możliwych do odprawienia takich rekolekcji:
– Kościół błogosławi małżeństwa, uznając je za sakrament, więc traktuje tę sprawę z najwyższą powagą. Do zawarcia małżeństwa trzeba się bardzo dobrze przygotować. Tu nie można być bohaterem jednego wieczoru. Młodzi ludzie nie tylko stawiają wymagania swoim partnerom, ale sami chcą je spełniać. Oby wybór tego miejsca na odprawienie rekolekcji przyniósł błogosławione owoce.
Co zdaniem ks. Piotra Pawlukiewicza trzeba robić, żeby znaleźć dobrego męża lub dobrą żonę?
– Odczytywać naturę człowieka i jego powołanie. Bardzo dobrze, że ojcowie paulini nie boją się mówić młodzieży „bądź kobieca, bądź męski”, a nie tak jak dzisiaj wielu radzi „bądź uniwersalny”. Takie nauczanie jest niepopularne, ale jeśli młodzież wcieli te postawy w życie, to przyniosą one piękny owoc.

Kochani niech te rekolekcje owocują jak najobficiej w waszym życiu i przynoszą trwałe owoce w postaci sakramentalnych związków. Czekamy na wasze świadectwa 👍 dzielmy się tym dobrem wzajemnie