MENU

Szybkie linki

Zawierzenia Liturgia Godzin Czytania na dziś Biblia Tysiąclecia Biblia Audio Kaplica Cudownego Obrazu Jasna Góra

Aktualności

JERYCHO MODLITEWNE BRACTWA

28 października, 2020

Bractwo NMPKKP zaprasza Członków Bractwa, Sympatyków  oraz każdego wierzącego do modlitwy, nazwanej” Jerychem Modlitewnym” w intencji wynagrodzenia Panu Bogu i Matce Najświętszej za grzechy bluźnierstwa i zniewagi wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi i Sercu Jezusa.

Aby się zapisać, należy wejść w przygotowany formularz i go wypełnić  podając dzień tygodnia i godzinę modlitwy ( od godz…do godz…). W każdym tygodniu modlimy się w tym samym czasie. Modlitwa trwa od 31.10.2020r. do pierwszej soboty grudnia. Proponujemy, aby w czasie tej modlitwy trwać przed Najświętszym Sakramentem (jeśli nie można w kościele, to on- line  przez internet), każda osoba modli się wybraną przez siebie tajemnicą Różańca i Koronką do Miłosierdzia Bożego,  pozostały czas modlitwy prosimy wypełnić według swojego uznania (litanie, modlitwa Słowem Bożym). Nie trzeba wypełnić całej godziny, ale można 🙂 W danej godzinie może się modlić kilka osób. Modlitwa trwa od 6.00 rano do północy.

Kochani zachęcamy gorąco Was do tej  modlitwy to nasza duchowa broń, pomóżmy Matce Bożej naprawiać ten świat.

 Formularz zapisów

Adoracja na żywo z Niepokalanowa

„Jerycho Modlitewne” jest formą modlitwy odwołującą się do wydarzenia w Starym Testamencie, gdzie kamienne mury Jerycha runęły po tygodniu na wskutek trąb wojsk pod wodzą Jozuego. Gdy Jozue, następca Mojżesza wprowadzał naród wybrany, wyzwolony z niewoli egipskiej do Ziemi Obiecanej, mieszkańcy Jerycha nie byli przychylni przybyszom. Izraelczycy szturmem musieli zdobywać miasto obwarowane potężnymi kamiennymi murami. Nie mogąc sprostać zadaniu tradycyjnym orężem, dowódca armii oblężniczej nakazał wojsku przemarsz wzdłuż murów obronnych przy głośnych dźwiękach trąb. Od huku trąb mury popękały i runęły, miasto zostało zdobyte. Ten historyczny epizod stał się dla nas współczesnych przyczyną do podjęcia szturmu na ogrom zła, jakie w naszych czasach szerzy się we współczesnym świecie. Stoimy wobec przełomowych wydarzeń w dziejach naszego Kościoła. W nawiązaniu do tego wydarzenia ufamy, że wytrwała modlitwa jest w stanie skruszyć mury wybudowane przeciwko Bogu i życiu.